Dnes je sobota 20.júl 2024. Meniny má Iľja, Eliáš.  


www.ubytovaniezaneta.sk
www.villaangel.sk


Informačné služby Informačné služby
turistika Turistika

Informačné služby Revúca-Tornaľa


Krasnohorska jaskyna

AVK magnezit Revuca
basket Roznava

Štatistika návštevnosti
Valid XHTML 1.0 Strict
Valid CSS!

kontakt Cyklotrasy

 1. Rožňava - Súľová - Mlynky - Besník - Čuntava - Dobšiná - Rožňava

  mapa (16 kB) Trasa začína na Námestí baníkov v Rožňave. Pokračuje po ceste 1 tr. č. 67 smerom na Betliar a Gemerskú Polomu, kde odbočuje doprava na cestu č. 533 smer Spišská. n. Ves. Po cca 17 km stúpaní sa dostávame no Súľovského sedla, odkiaľ pokračujeme značenou cyklistickou trasou smerom na Rakovec a Mlynky. Pokračujeme povedľa Hnilca k vodnej nádrži Palcmanská Maša do Dobšinskej Maše. Odtiaľ poľnou cestou opäť na cestu č. 67, po ktorej cez Stratenú, Dobšinskú Ľadovú Jaskyňu na Pusté pole a ďalej smerom na Brezno (cesta č. 66) ešte cca 4 km do sedla Besník. Tu opúšťame asfalt a lesnou cestou stúpame na Čuntavu po červenej turistickej značke. Pri chatách značku opúšťame a dlhým, vyše 10 km zjazdom prídeme do Dobšinej. Zjazd, hlavne v hornej tretine nemá najlepší povrch a odpružená vidla je tu vítaná. Z Dobšinej opäť po ceste č. 67 prichádzame naspäť do Rožňavy, kde trasa končí na Námestí baníkov.

  Zaujímavosti:
  Betliar - kaštieľ
  Dobšinská Ľadová Jaskyňa - ľadová jaskyňa
  cca 1 km pod sedlom Besník smerom na Brezno - prameň Hrona
  a všade naokolo prekrásna príroda Slovenského Raja, okolo Besníka krásny pohľad na Kráľovu hoľu.


  Dĺžka100km Časová náročnosť6h bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>900m Priemerná rýchlosť16,6 km/h bike.gif (1121 bytes), - km/h afoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * ), trek ( * * * * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 2. Na Silickú chatu (rodinná, pohodová)

  mapa (16 kB) Trasa začína aj končí pri kolibe na horskom prechode Soroška. Spočiatku cca 6,5 km ide po lesnej asfaltovej ceste, potom lesnými spevnenými cestami a nakoniec opäť asfaltkou naspäť. Trasa ide okolo viacerých chát, je nenáročná, s minimálnym výškovým prevýšením, vhodná pre rodinné výlety, či už s menšími deťmi a detskou sedačkou, alebo väčšími na vlastných bicykloch.
  Dĺžka18,5km Časová náročnosť1h40min bike.gif (1121 bytes), 6 h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>50mPriemerná rýchlosť11 km/h bike.gif (1121 bytes), 3 km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * * ), trek ( * * * * * ), cestný ( ), pešo ( * * * )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 3. Cez Plešiveckú planinu

  mapa (16 kB) Trasa začína na sídlisku Juh v Rožňave, niečo povyše podniku SAD. Pokračuje cestou 1 tr. č. 50 cez obec Brzotín okolo Slavca a Vidovej do Plešivca. Tu odbočuje z hlavnej cesty po modrej turistickej značke, pokračuje cez železničné priecestie a asfaltovou lesnou cestou pri pomerne strmom stúpaní na Plešiveckú planinu. Okolo poľovníckej chaty a horárne mimo krátke úseky stále po modrej značke, ktorú časom opúšťa a pokračuje k priepasti Zvonivá jama (-101m). O niečo ďalej sa napája na žltú turistickú značku až po Veľký vrch, kde žltú značku opúšťa a strmo klesá do obce Rakovnica. Pri tomto klesaní je nevyhnutné mať v poriadku brzdy a veľmi vhodná je odpružená vidlica. Z Rakovnice pokračuje asfaltovou cestou do Rudnej a ďalej do Rožňavy, kde končí na autobusovej stanici.
  Dĺžka40km Časová náročnosť3h15min bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>550mPriemerná rýchlosť12 km/h bike.gif (1121 bytes)- km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * * ), trek ( * * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 4. Rožňava-chata Bučina a späť

  mapa (30 kB) Trasa začína a končí na čerpacej stanici Slovnaft na Košickej ulici na výpadovke na Košice. V prvej časti do obce Krásnohorské Podhradie ide po ceste 1 triedy č. 50. V Krásnohorskom Podhradí odbočujeme smerom na obec Pača. V Pači cesta končí a ďalej pokračuje iba lesná asfaltová cesta až na chatu Bučina. Tesne ped ňou, cca 200m je prameň výbornej pitnej vody. Cesta sa zatáča doľava okolo chaty a pokračuje iba minimálnym stúpaním, prakticky po vrstevnici do najvyššieho bodu 770 m n.m. Pri vodojeme sa stáča na juh a začína pozvoľna klesať. Pri otvorených úsekoch je pekný výhľad na druhú stranu údolia na vrchy Biele skaly, Panský vrch, Starý vrch s vysielačom, Malá Pipítka, ktoré sú súčasťou hlavnej hrebeňovej trasy Cesty hrdinov SNP. O niečo južnejšie je pekná panoráma hradu Krásna Hôrka. Dobrou lesnou cestou a turistickým chodníkom po žltej značke sa dostávame až nad benzínovú pumpu a okolo vodojemu až k nej. Vzhľadom na návrat lesnými cestami nie je vhodná pre cestné bicykle. Najvhodnejšie sú horské a crosové.
  Dĺžka24,5km Časová náročnosť2h15min bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>420mPriemerná rýchlosť11 km/h bike.gif (1121 bytes)- km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * * ), trek ( * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 5. Soroška (koliba) – Jovice - Avanti

  mapa (20 kB) Trasa začína pri kolibe na Soroške. Spočiatku ide po asfaltovej lesnej ceste, ale približne po jednom kilometri odbočuje doľava po červenej turistickej značke. Pár kilometrové jemnučké klesanie po výbornej lesnej ceste prejdeme veľmi ľahko a aj rýchlo. Tesne pred Zajačou bránou pred krátkym stúpaním je drobný pomník neznámym vojakom padnutým počas vojny. Pri Zajačej bráne križujeme zelenú turistickú značku, po ktorej ďalej pokračujeme doprava. Cesta je o poznanie horšia, menej upravená, ale nerobí väčšie problémy. Po cca 600m opäť križujeme pôvodnú asfaltovú cestu a pokračujeme lesným turistickým chodníkom. Tu značenie nezodpovedá mape, ale ide viacej východne. Ideme okolo salaša a popod Dievčenskú skalu s televíznym a rozhlasovým vysielačom. Dá sa k nemu odskočiť buď po chodníku (je značený ako odbočka zo zelenej trasy), alebo o niečo ďalej lesnou prístupovou cestou. Ak máte dosť času výhľad z Dievčenskej skaly je prekrásny. Vidieť celú Rožňavskú kotlinu a sedem dedín. Po ďalšom približne kilometri odbočujem zo zelenej doprava smerom k Jovickému závozu. Podľa mapy by sme mali ísť po modrej, ale realita je opäť iná. Na modrú natrafíme asi po 500 m. Prichádza zľava a vedie nás až do Jovíc. Z Jovíc cez kopec je to už iba chvíľa na Avanti v Rožňave. Spustiť sa po Jovickom závoze vyžaduje mať v 100% stave brzdy a maximálnu opatrnosť, pretože klesanie je veľmi strmé.
  Dĺžka15,75km Časová náročnosť1h40min bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>315mPriemerná rýchlosť10 km/h bike.gif (1121 bytes)- km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * * ), trek ( * * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 6. Rožňava-Súľová-Mlynky-Biele vody-Dedinky-Dobšiná-Rožňava

  mapa (30 kB) Trasa začína a končí na Námestí baníkov v Rožňave. Po štátnej ceste č. 67 ide cez Betliar (krásny kaštieľ s parkom) do Gemerskej Polomy, kde odbočujeme doprava smerom na Spišskú Novú Ves po ceste č. 533 a stúpame do Súľovského sedla do výšky 900 m n.m. Tu odbočujeme doľava na lesnú asfaltovú cestu, ktorá je súčasťou riadne značenej cyklistickej trasy a za mierneho stúpania dosahujeme najvyšší bod cesty 985 m n.m. Klesáme do obce Rakovec (747 m n.m.), sledujeme cyklistickú značku a postupne cez Mlynky a Havraniu dolinu prichádzame na Biele vody, kde cyklistickú značku opúšťame a po červenej značke prichádzame na Dedinky k hotelu Priehrada a k vodnej nádrži Palcmanská Maša. Po hrádzi nádrže prichádzame k železnici, križujeme ju a stúpame na Dobšinský kopec (847 m n.m.) Kúsok od vrcholu je prameň pitnej vody. Odtiaľto už iba klesáme, najprv prudšie do Dobšinej (468 m n.m.) a potom pozvoľne až do Rožňavy. Pokiaľ v prudších zjazdoch do Rakovca a Dobšinej nebudeme veľmi brzdiť ničím sa nerozptyľujeme, pretože v prvom zjazde je sem tam drobný štrk a ihličie, prípadne iné nečistoty, cez pracovný deň môžeme stretnúť aj lesnú techniku a pri druhom zjazde frekventovaná cesta 1 triedy. Napriek tomu, že sa jazdí hlavne v horách je väčšina trasy pokrytá signálom aspoň jedného mobilného operátora, ale väčšinou oboch. Trasa je dlhá 77 km, nie je vhodná pre cestné bicykle. Najvhodnejší je trekingový a potom horský bicykel.
  Dĺžka77,4km Časová náročnosť6h bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>700mPriemerná rýchlosť12,90 km/h bike.gif (1121 bytes)- km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * ), trek ( * * * * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 7. Naprieč Silickou planinou

  mapa (30 kB) Tracklog začína aj končí pri čerpacej stanici Avanti v Rožňave. Pre menej zdatných cyklistov je výhodnejšie ísť do Tornale vlakom a odtiaľ pokračovať na biku.

  Tak teda trasa vedie z Rožňavy po ceste č. 50 cez obce Brzotín, Plešivec, Bohúňovo, Čoltovo až do Starne - predmestia Tornale. Tento úsek nie je náročný, ale je to 30 km po ceste prvej triedy a mimo toho, že to môže byť v dnešnej premávke nebezpečné, môže odčerpať časť síl potrebných do terénu. V Starni sa v ostrom uhle stáča doľava po modrej turistickej značke. Po mierne zvlnenom teréne vedie až po rázcestie pod Železný kopec, kde odbočuje od modrej značky smerom doprava kvôli lepšej ceste. (Tento úsek je bohatý na zver, hlavne srnčiu. Mne osobne sa podarilo vidieť na pravé poludnie 3 srncov.) Vedie kúsok od hranice s Maďarskom a po skončení lesného úseku nás dovedie k Jaskyni Domica a ďalej po červenej turistickej značke do obce Kečovo, kde definitívne končí asfalt a začína stúpanie na Silickú planinu. Vedie okolo Dlhého brala krajom Silickej Brezovej do Silice. Pred Silicou sa spája so žltou značkou. Ak by sme si odskočili doľava po žltej, prišli by sme po cca 1 km k Silickej ľadnici zaujímavej tým, že aj cez najväčšie horúčavy je tam hrubá vrstva ľadu. Za Silicou pokračujeme opäť po červenej (iba s drobnými odbočkami kvôli lepšej ceste) okolo vyschnutého Jašteričieho jazera, Fabiánky, dvoch poľovníckych chát (pri druhej Rakyte sa lúčime s červenou) na kopec Soroška do Jablonovského sedla. Tu je príjemná koliba (ale typu reštaurácie), kde sa môžeme občerstviť skvelým jedlom a pitím. Do Lipovníka schádzame po starej zvážnici, aby sme sa vyhli ceste 1 triedy. Z Lipovníka pokračujeme do Krásnohorskej Dlhej Lúky (je tu zaujímavá a pekná Krásnohorská jaskyňa, ale výpravu treba dopredu ohlásiť), cez Jovice až na okraj Rožňavy k Avanti.

  Celá trasa meria 80 km, najnižší bod tesne pod 200 m n.m., najvyšší skoro 600m n.m. Ja osobne som išiel do Starne autom a zvyšných 50 km mi trvalo aj s oddychom a obdivovaním jarnej prírody 6 hod.

  Dĺžka80km Časová náročnosť6h30min bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>400mPriemerná rýchlosť12,50 km/h bike.gif (1121 bytes)- km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * * ), trek ( * * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
 8. Rožňava - chata pod Volovcom

  mapa (30 kB) Trasa vedie z Rožňavy smerom na mestskú časť Čučma. Najznámejší a najjednoduchší východzí bod je Námestie baníkov a ďalej smerom na sever po modrej turistickej značke. Môj trackog ide trochu bokom, začína na Jasnej ulici a na modrú značku sa pripája po cca 1km. Trasa vedie po asfaltovej ceste a tesne pred Čučmou sa odbočuje doprava cez mostík smerom na rekreačné stredisko Gulyapalag. Po 8 kilometroch neustáleho mierneho stúpania prídeme na križovatku zvanú Grexa a ďalej postupujeme po žltej značke. Tu začína cesta stúpať strmšie a po ďalších 2 km prídeme na koniec asfaltovej cesty k rekreačnému stredisku Gulyapalag. Sme vo výške 742 m n.m. Ďalej už ide iba lesná, ale dobre udržiavaná cesta na sklad dreva na Doboške. Tu sa pod pomerne ostrým uhlom stáča smerom na sever a postupuje po žltej turistickej značke. Až doteraz sa trasa zhoduje s turistickou mapou. Od Dobošky však, aj keď postupujeme po žltej značke, vedie cesta v reále viacej smerom na západ a líši sa od zaznačenej cesty niekedy až o vyše 600m. Nie je to však problém či už GPS máme, alebo nie, pretože cesta je dobre značená a poblúdiť je dosť obtiažne. No a po 15 km neustáleho stúpania je nám odmenou chata pod Volovcom vo výške 1123m n.m. a krásny výhľad do Rožňavskej kotliny. Ak by vám to nestačilo, je možné po zelenej značke, ktorá sa ku koncu pripája k žltej vyšliapať na Skalisko vo výške 1293 m n.m. s krásnym výhľadom až po Vysoké Tatry. Túto poslednú časť už ale bez biku. Naspäť sa môžeme vrátiť buď tou istou cestou (je lepšia), alebo po zelenej značke do Čučmy.

  A ešte upozornenie na záver: na chate je chatár iba cez sobotu a nedeľu, ináč je väčšinou zavretá. A pozor v zjazde, hlavne potom na asfaltke, kde môžeme stretnúť aj ojedinelé autá

  Dĺžka30km Časová náročnosť3h bike.gif (1121 bytes), - h afoot.gif (962 bytes)
  Prevýšenie <rise>800mPriemerná rýchlosť10 km/h bike.gif (1121 bytes)- km/hafoot.gif (962 bytes)Výškový profil (3 kB)
  Vhodnosť trate: horský ( * * * * * ), trek ( * * ), cestný ( ), pešo ( )
  Autor: MUDr. Igor SERES
LENMARK SERVICE

sapeli

Predaj a servis registračných pokladníc.
Informujte sa zadarmo na 0905 276 351


MegaInzercia.sk

Kontrafakt

Britakov

Roll-mont

Pohrebné služby IRIS

Kamenictvo Helcman

Autobazár Krásnohorské podhradie

Kanala

montaznaplosina
Július Tokár
obchodný zástupca
Prvej stavebnej sporiteľne, a. s.,
oblastný vedúci

Námestie baníkov 15
048 01 Rožňava
Mobil: 0915 740 359
e-mail: jtokar@fo.pss.sk


Gipszan

RVTV

Copyright © JoZo 2007
Dostupnosť podľa Monitoring-serverov.sk